Medycyna estetyczna

kwas hialuronowy- zmarszczki, usta

o zabiegu

Kwas hialuronowy - jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Odpowiada za wiązanie wody przez co utrzymuje prawidłową jędrność skóry.

Usuwanie zmarszczek polega zatem na podaniu brakującego kwasu hialuronowego do skóry w postaci wstrzyknięć.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, nie powoduje uczuleń. Ma postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, spłyca bruzdy dając bardzo naturalne efekty.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Po odkażeniu skóry - miejsce, w które chcemy podać preparat znieczulamy specjalnym kremem (EMLA). Kwas hialuronowy podawany jest za pomocą cienkiej igły. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub bruzdy preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa ok. 40 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

 

ZALECENIA POZABIEGOWE
Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać dotykania oraz masowania miejsc iniekcji. Przez około 2 tygodnie należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne, sauna). Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.


DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
Po podaniu preparatu mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.


ZALETY ZABIEGU

ZabiegI z kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

 

3 DNI PRZED ZABIEGIEM NIE NALEŻY ZAŻYWAĆ ASPIRYNY

wskazania

 zwiększenie objętość wargi czerwonej,
- modelowanie konturu ust,

- wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust

-zmarszki

-bruzdy

 

przeciwskazania

  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

cena

 1ml                        800zł

 

0,5 ml                     400zł